Riffel, 15m - Mesterskab BK1
1 129848 Mikkel Thoudal Døssing Lyngby Skyttekreds 194/07 200/11 394/18
2 119881 Benjamin Ibsen Skytteklubben DSB/ASF 195/06 199/09 394/15
3 132697 Mathilde Nykjær Hallstrøm Midtdjurs skytteforening 194/03 198/03 392/06
 
Riffel, 15m - Mesterskab BK2
1 126788 Alberte Bødtker Midtdjurs skytteforening 195/06 200/07 395/13
2 134834 Laura Cecilie Kvistgaard Frederikshavn Skyttekreds 196/07 197/08 393/15
3 138084 Frederik Rasmussen Randers Skyttekreds 198/08 195/06 393/14
4 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 197/06 194/05 391/11
5 127125 Jamie Køller Vejrum Randers Skyttekreds 192/04 194/06 386/10
 
Riffel, 15m - Mesterskab BK3
1 136894 Tino B. R. Pedersen Randers Skyttekreds 197/06 198/08 395/14
2 137385 Michael Kruse Randers Skyttekreds 190/04 193/03 383/07
 
Riffel, 15m - Mesterskab BK4
1 138693 Jasmin K. Veirum Randers Skyttekreds 200/08 197/09 397/17
2 139507 Nikolai Rassing Winther Randers Skyttekreds 192/05 194/03 386/08
3 137638 Oline Holm Lauersen Grenå Skyttekreds 193/01 193/06 386/07
4 139817 Vickie Thoudal Døssing Lyngby Skyttekreds 182/02 182/01 364/03
 
Riffel, 15m - Mesterskab J1
1 116842 Josefine Bachmann Lyngby Skyttekreds 199/09 196/08 395/17
 
Riffel, 15m - Mesterskab J2
1 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 197/08 199/05 396/13
2 131341 Oliver Kvistgaard Toft Ch.. Frederikshavn Skyttekreds 198/09 198/06 396/15
3 128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening 196/05 199/07 395/12
4 136328 Josefine Frydkjær Frederikshavn Skyttekreds 197/08 198/10 395/18
5 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 194/03 194/04 388/07
6 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 193/07 192/04 385/11
7 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 191/05 192/02 383/07
8 137443 Tim Hjorth Midtdjurs skytteforening 189/01 193/04 382/05
9 137406 Jacob Hansen Randers Skyttekreds 190/04 191/06 381/10
10 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 188/03 190/04 378/07
11 137266 Cille Uttrup Midtdjurs skytteforening 189/03 189/02 378/05
12 126984 Cecilie Borg Trampedach Midtdjurs skytteforening 184/00 191/04 375/04
 
Riffel, 15m - Mesterskab ST1
1 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds 198/09 198/05 396/14
2 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds 192/04 195/04 387/08
 
Riffel, 15m - Mesterskab ST2
 
 
1 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub 187/03 188/01 375/04
2 96896 Pia Jensen Midtdjurs skytteforening 183/00 184/00 367/00
 
Riffel, 15m - Mesterskab ST3
1 23502 Mogens Andersen Grenå Skyttekreds 182/02 177/02 359/04
2 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 178/00 180/02 358/02
3 23884 Alan Ravnebæk Grenå Skyttekreds 173/00 179/00 352/00
4 126787 Laura Bødtker Samsø Skytteforening 173/00 175/02 348/02
 
Riffel, 15m - Mesterskab Å1
1 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 200/16 200/10 400/26
2 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 200/16 199/09 399/25
3 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 200/13 199/06 399/19
4 88434 Michael Petersen Grenå Skyttekreds 197/09 200/11 397/20
5 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 200/07 196/07 396/14
6 23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening 198/03 197/07 395/10
 
Riffel, 15m - Mesterskab Å2
1 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 197/07 195/06 392/13
2 129847 Tom Thoudal Larsen Lyngby Skyttekreds 196/02 192/03 388/05
3 129846 Thomas Glud-Wagner Lyngby Skyttekreds 193/04 194/03 387/07
4 127474 Torkild Kaysen Lyngby Skyttekreds 193/04 191/01 384/05
5 23498 Mona Sjørup Jørgensen Grenå Skyttekreds 194/03 189/02 383/05
 
Riffel, 15m - Mesterskab Å3
1 139145 Daniel Kaagh Kvist Grenå Skyttekreds 182/00 183/01 365/01
 
Riffel, 15m - Mesterskab SE1
1 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 200/10 199/07 399/17
2 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 199/04 197/10 396/14
3 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 198/07 196/08 394/15
4 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 197/09 196/10 393/19
5 23413 Rita Jensen Grenå Skyttekreds 197/05 196/07 393/12
6 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 195/05 197/07 392/12
7 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds 193/06 194/01 387/07
 
Riffel, 15m - Mesterskab SE2
1 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus 193/04 197/07 390/11
 
Riffel, 15m - Mesterskab SE3
1 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening 193/03 188/02 381/05
2 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 190/04 187/01 377/05
 
Riffel, 15m - Mesterskab FRI
 
 
1 132693 Jens Graversen Midtdjurs skytteforening 199/09 199/12 398/21
2 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 200/11 198/08 398/19
3 126786 Pia Bødtker Midtdjurs skytteforening 197/10 199/09 396/19
4 115017 Rene Olsen Lyngby Skyttekreds 195/06 198/13 393/19
5 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 195/10 198/07 393/17
6 132018 Helle Bachmann Lyngby Skyttekreds 198/08 195/07 393/15
7 137549 Lotte Kronborg Petersen Midtdjurs skytteforening 188/02 193/05 381/07
 
Riffel, 15m - Klasse BK1
1 119881 Benjamin Ibsen Skytteklubben DSB/ASF 195/06
2 129848 Mikkel Thoudal Døssing Lyngby Skyttekreds 194/07
3 132697 Mathilde Nykjær Hallstrøm Midtdjurs skytteforening 194/03
 
Riffel, 15m - Klasse BK2
1 138084 Frederik Rasmussen Randers Skyttekreds 198/08
2 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 197/06
3 134834 Laura Cecilie Kvistgaard Frederikshavn Skyttekreds 196/07
4 126788 Alberte Bødtker Midtdjurs skytteforening 195/06
5 127125 Jamie Køller Vejrum Randers Skyttekreds 192/04
 
Riffel, 15m - Klasse BK3
1 136894 Tino B. R. Pedersen Randers Skyttekreds 197/06
2 137385 Michael Kruse Randers Skyttekreds 190/04
 
Riffel, 15m - Klasse BK4
1 138693 Jasmin K. Veirum Randers Skyttekreds 200/08
2 137638 Oline Holm Lauersen Grenå Skyttekreds 193/01
3 139507 Nikolai Rassing Winther Randers Skyttekreds 192/05
4 139817 Vickie Thoudal Døssing Lyngby Skyttekreds 182/02
 
Riffel, 15m - Klasse J1
1 116842 Josefine Bachmann Lyngby Skyttekreds 199/09
 
Riffel, 15m - Klasse J2
1 131341 Oliver Kvistgaard Toft Ch.. Frederikshavn Skyttekreds 198/09
2 136328 Josefine Frydkjær Frederikshavn Skyttekreds 197/08
2 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 197/08
4 128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening 196/05
5 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 194/03
6 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 193/07
7 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 191/05
8 137406 Jacob Hansen Randers Skyttekreds 190/04
9 137266 Cille Uttrup Midtdjurs skytteforening 189/03
10 137443 Tim Hjorth Midtdjurs skytteforening 189/01
 
 
11 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 188/03
12 126984 Cecilie Borg Trampedach Midtdjurs skytteforening 184/00
 
Riffel, 15m - Klasse ST1
1 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds 198/09
2 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds 192/04
 
Riffel, 15m - Klasse ST2
1 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub 187/03
2 96896 Pia Jensen Midtdjurs skytteforening 183/00
 
Riffel, 15m - Klasse ST3
1 23502 Mogens Andersen Grenå Skyttekreds 182/02
2 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 178/00
3 23884 Alan Ravnebæk Grenå Skyttekreds 173/00
3 126787 Laura Bødtker Samsø Skytteforening 173/00
 
Riffel, 15m - Klasse Å1
1 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 200/16
1 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds 200/16
3 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 200/13
4 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 200/07
5 23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening 198/03
6 88434 Michael Petersen Grenå Skyttekreds 197/09
 
Riffel, 15m - Klasse Å2
1 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 197/07
2 129847 Tom Thoudal Larsen Lyngby Skyttekreds 196/02
3 23498 Mona Sjørup Jørgensen Grenå Skyttekreds 194/03
4 129846 Thomas Glud-Wagner Lyngby Skyttekreds 193/04
4 127474 Torkild Kaysen Lyngby Skyttekreds 193/04
 
Riffel, 15m - Klasse Å3
1 136261 Jesper W. S. Hansen Randers Skyttekreds 191/04
2 139145 Daniel Kaagh Kvist Grenå Skyttekreds 182/00
 
Riffel, 15m - Klasse SE1
1 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 200/10
2 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 199/04
3 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 198/07
4 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 197/09
5 23413 Rita Jensen Grenå Skyttekreds 197/05
6 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 195/05
7 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds 193/06
 
Riffel, 15m - Klasse SE2
1 26268 Jens Eriksen VBF Skyttelaug/Århus 193/04
 
Riffel, 15m - Klasse SE3
1 23175 Walther Kristensen Rønde Skytteforening 193/03
2 23007 John Petersen Lyngby Skyttekreds 190/04
 
Riffel, 15m - Klasse FRI
1 18341 Flemming Lauritsen Randers Skyttekreds 200/11
2 132693 Jens Graversen Midtdjurs skytteforening 199/09
3 132018 Helle Bachmann Lyngby Skyttekreds 198/08
4 126786 Pia Bødtker Midtdjurs skytteforening 197/10
5 112640 Magnus Degenkolv Randers Skyttekreds 195/10
6 115017 Rene Olsen Lyngby Skyttekreds 195/06
7 137549 Lotte Kronborg Petersen Midtdjurs skytteforening 188/02
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab BK1
1 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 198/08 199/04 397/12
2 126788 Alberte Bødtker Midtdjurs skytteforening 199/09 196/05 395/14
3 132697 Mathilde Nykjær Hallstrøm Midtdjurs skytteforening 200/06 193/03 393/09
4 138084 Frederik Rasmussen Randers Skyttekreds 195/04 193/04 388/08
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab BK2
1 136894 Tino B. R. Pedersen Randers Skyttekreds 196/04 197/06 393/10
2 137385 Michael Kruse Randers Skyttekreds 194/01 188/00 382/01
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab BK3
1 134834 Laura Cecilie Kvistgaard Frederikshavn Skyttekreds 199/06 199/07 398/13
2 139770 Karoline Frydkjær Frederikshavn Skyttekreds 158/00 172/02 330/02
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab J2
1 131341 Oliver Kvistgaard Toft Ch.. Frederikshavn Skyttekreds 199/02 197/03 396/05
2 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 197/06 198/06 395/12
3 126984 Cecilie Borg Trampedach Midtdjurs skytteforening 197/06 193/03 390/09
4 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 192/02 196/04 388/06
5 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 195/03 190/02 385/05
6 137266 Cille Uttrup Midtdjurs skytteforening 193/01 189/02 382/03
7 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 186/01 192/03 378/04
8 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 184/01 191/02 375/03
9 128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening 171/01 170/01 341/02
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab ST1
1 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds 194/02 195/03 389/05
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab ST2
1 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds 184/00 186/02 370/02
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab ST3
1 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub 174/01 184/00 358/01
2 96896 Pia Jensen Midtdjurs skytteforening 179/01 174/01 353/02
3 126787 Laura Bødtker Samsø Skytteforening 172/00 170/01 342/01
4 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 166/00 169/01 335/01
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab Å1
1 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 200/07 200/08 400/15
2 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 198/07 199/11 397/18
3 88434 Michael Petersen Grenå Skyttekreds 198/02 198/07 396/09
4 23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening 195/09 198/05 393/14
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab Å2
1 102108 Julie Olsen Lyngby Skyttekreds 199/07 198/04 397/11
2 22902 Tina Krarup Lyngby Skyttekreds 192/03 197/04 389/07
3 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 194/05 195/00 389/05
4 139145 Daniel Kaagh Kvist Grenå Skyttekreds 189/04 189/02 378/06
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab SE1
1 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 199/08 200/07 399/15
2 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 199/06 200/05 399/11
3 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 200/12 199/06 399/18
4 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/07 199/10 397/17
5 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 199/07 197/03 396/10
6 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 196/09 193/06 389/15
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab SE2
1 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds 199/06 198/03 397/09
 
Luftriffel, 15m - Mesterskab FRI
1 137549 Lotte Kronborg Petersen Midtdjurs skytteforening 199/08 200/08 399/16
2 132693 Jens Graversen Midtdjurs skytteforening 200/09 199/11 399/20
3 139633 Julie Groht Hansen Midtdjurs skytteforening 198/04 199/04 397/08
4 139635 Kristian Groth Hansen Midtdjurs skytteforening 196/04 199/04 395/08
5 126786 Pia Bødtker Midtdjurs skytteforening 196/07 196/05 392/12
6 139634 Anja Groth Hansen Midtdjurs skytteforening 197/04 193/07 390/11
7 115017 Rene Olsen Lyngby Skyttekreds 194/04 193/05 387/09
 
Luftriffel, 15m - Klasse BK1
1 132697 Mathilde Nykjær Hallstrøm Midtdjurs skytteforening 200/06
 
 
2 126788 Alberte Bødtker Midtdjurs skytteforening 199/09
3 134355 Andy Bjerregaard Randers Skyttekreds 198/08
4 138084 Frederik Rasmussen Randers Skyttekreds 195/04
 
Luftriffel, 15m - Klasse BK2
1 136894 Tino B. R. Pedersen Randers Skyttekreds 196/04
2 137385 Michael Kruse Randers Skyttekreds 194/01
 
Luftriffel, 15m - Klasse BK3
1 134834 Laura Cecilie Kvistgaard Frederikshavn Skyttekreds 199/06
2 139770 Karoline Frydkjær Frederikshavn Skyttekreds 158/00
 
Luftriffel, 15m - Klasse J2
1 131341 Oliver Kvistgaard Toft Ch.. Frederikshavn Skyttekreds 199/02
2 126984 Cecilie Borg Trampedach Midtdjurs skytteforening 197/06
2 121466 Matti Ottsen Randers Skyttekreds 197/06
4 125216 Kirstine M.C.B. Ravnholt Randers Skyttekreds 195/03
5 137266 Cille Uttrup Midtdjurs skytteforening 193/01
6 126249 Max B F Kristiansen Århus Riffelskytte klub 192/02
7 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen Randers Skyttekreds 186/01
8 120339 Alexander Berth Randers Skyttekreds 184/01
9 128109 Daniel Kronborg Andersen Midtdjurs skytteforening 171/01
 
Luftriffel, 15m - Klasse ST1
1 84818 Maja Petersen Grenå Skyttekreds 194/02
 
Luftriffel, 15m - Klasse ST2
1 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds 184/00
 
Luftriffel, 15m - Klasse ST3
1 96896 Pia Jensen Midtdjurs skytteforening 179/01
2 95349 Kristian Gyldenløv Århus Riffelskytte klub 174/01
3 126787 Laura Bødtker Samsø Skytteforening 172/00
4 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds 166/00
 
Luftriffel, 15m - Klasse Å1
1 67824 Therese Gregersen Randers Skyttekreds 200/07
2 116151 Rene Elgaard Midtdjurs skytteforening 198/07
3 88434 Michael Petersen Grenå Skyttekreds 198/02
4 23088 Mogens Pedersen Midtdjurs skytteforening 195/09
 
Luftriffel, 15m - Klasse Å2
1 102108 Julie Olsen Lyngby Skyttekreds 199/07
2 136261 Jesper W. S. Hansen Randers Skyttekreds 196/04
 
 
3 24187 Martin Dreyer Christensen Lyngby Skyttekreds 194/05
4 22902 Tina Krarup Lyngby Skyttekreds 192/03
5 139145 Daniel Kaagh Kvist Grenå Skyttekreds 189/04
 
Luftriffel, 15m - Klasse SE1
1 18504 Anny Toft Randers Skyttekreds 200/12
2 23018 Inge Petersen Lyngby Skyttekreds 199/08
3 18344 Finn Dollerup VBF Skyttelaug/Århus 199/07
4 10518 Knud Jensen Frederikshavn Skyttekreds 199/06
5 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/07
6 134496 Arne Preus VBF Skyttelaug/Århus 196/09
 
Luftriffel, 15m - Klasse SE2
1 23760 Ejner Jørgensen Grenå Skyttekreds 199/06
 
Luftriffel, 15m - Klasse FRI
1 132693 Jens Graversen Midtdjurs skytteforening 200/09
2 137549 Lotte Kronborg Petersen Midtdjurs skytteforening 199/08
3 139633 Julie Groht Hansen Midtdjurs skytteforening 198/04
4 139634 Anja Groth Hansen Midtdjurs skytteforening 197/04
5 126786 Pia Bødtker Midtdjurs skytteforening 196/07
6 139635 Kristian Groth Hansen Midtdjurs skytteforening 196/04
7 115017 Rene Olsen Lyngby Skyttekreds 194/04
 
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.
Grenaa Skyttekreds | Næsgårdvej 5 | 8500 Grenaa | Tlf. 86 32 66 85 (kun mandag og torsdag kl. 18.30-20.30)